Az énekes iskolákról átalában:
A 20. század második felének egyházzene-pedagógiai útkeresései közepette a régmúlt és a közelmúlt tapasztalatai alapján 1984-től születtek az ún. énekes iskolák, zeneiskolákhoz, általános iskolákhoz, majd egyházi iskolákhoz kapcsolódva. Tevékenységüket minőségi működésük fennmaradása igazolta, és lassú, de folyamatos szaporodásuk oda vezetett, hogy kitartó szakmai munkával 2013 tavaszán, az új iskolai kerettantervek megjelenésekor mint ajánlott és választható kerettanterv immár hivatalosan is elérhető (23/2013. (III. 29.) EMMI rendelet 6. melléklete).
Az énekes iskolák 2012/13-as tanévnyitó Veni Sancte szentmiséje
Összefoglaló és interjúk (Budapest, Terézvárosi templom) a Duna Televízió „Isten kezében” c. műsorában (2012. szeptember 29.)
Az énekes iskolák oktatásszervezése a 2013/14-es tanévben:
A működő énekes iskolák a legkülönfélébb befogadó intézményekben is megtalálják a helyüket rugalmasságukkal. Erre mutat rá az alábbi összesítő táblázat. Ami viszont mindegyikükben közös: a kizárólag remekművekből álló tanított repertoár minden területen (gregorián énekek, népénekek, liturgikus játékok, népi gyermekjátékok, népdalok, műdalok, komolyzenei részletek) és minden megtanult éneknek a megfelelő gyakorlatba állítása (liturgia: szentmise és zsolozsma, egyházzenei hangverseny, közös éneklés, táncház, színpadi koncert).
- Csatolmány: 2013-14_enekes_isk_oktataszservezese.pdf