Bezár

ERDÉLYI ORGONAZENE, ERDÉLYI ORGONÁK –

programsorozat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Magyar Egyházzenei Társaság szervezésében

1) 2022. április 27., 18:45–19:15

Hold utcai református templom, 1054 Budapest, Hold u. 18–20.

MIKLÓS NOÉMI ORGONAHANGVERSENYE

Az előadó a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának dékánhelyettese. Hangversenyén, mely műsorával másnapi előadásához kapcsolódik, Johann Sebastian Bach, valamint a kolozsvári Ruzitska György (1786-1869) és a brassói Martin Schneider (1748-1812) orgonaművei szólalnak meg. A koncertet 18:00 órától húsvéti vesperás előzi meg, az Egyházzene Tanszék hallgatóinak és tanárainak közreműködésével.

2) 2022. április 28., 16:00–18:00

Régi Zeneakadémia, Bach-terem, 1064 Budapest, Vörösmarty u. 35.

ERDÉLY ORGONAZENÉJE ÉS ORGONÁI

Miklós Noémi orgonaművész előadása

3) 2022. április 28., 18:00–20:00

Régi Zeneakadémia, Bach-terem, 1064 Budapest, Vörösmarty u. 35.

A MAGYAR UNITÁRIUS EGYHÁZ ORGONÁI – KÖNYVBEMUTATÓ

Enyedi Pál – Márk Attila:
A Magyar Unitárius Egyház orgonái I.
A Háromszék-Felsőfehéri és a Székelyudvarhelyi Egyházkör

A könyvet bemutatja: Dávid István orgonaművész, a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karának ny. főiskolai tanára, c. egyetemi tanár

A kiadvány a helyszínen kedvezménnyel megvásárolható.

A Magyar Unitárius Egyház és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem közös kiadásában lát napvilágot a magyar unitáriusok orgonáinak történetét feldolgozó sorozat első része. A kötet többéves kutatás eredményeként Székelyföld déli határvidékén, az Olt és a Homoródok mentén fekvő egyházközségek hangszereinek históriáját és leírását mutatja be, közel hatszáz oldalon, képekkel, dokumentumokkal. A lapokon megelevenednek az orgonák megrendelőinek, készítőinek, használóinak mindennapjai is a XIX. század elejétől.

Az előadásokra a belépés díjtalan, a helyiségek befogadóképességének a határáig.