Bezár

Marcus Uhl: Mi teszi a zenét egyházzenévé? – Ökumenikus nézőpontok

Markus Uhl német egyházzenész előadása (Cappella Palatina, Heidelberg)

 

2016. május 20-án, pénteken 10.00 órakor a Régi Zeneakadémia 302. termében (Budapest, VI., Vörösmarty u. 35.)

 

Was macht Musik zur Kirchenmusik? – Ökumenische Aspekte

Mi teszi a zenét egyházzenévé? – Ökumenikus nézőpontok

 

Német nyelvű előadás magyarra fordított tézisekkel, tolmácsolási lehetőséggel

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Markus Uhl (*1978) Freiburgban egyházzenét tanult (orgonát Szathmáry Zsigmond, karvezetést Hans-Michael Beuerle professzornál), Weimarban Michael Kapsnernél pedig orgonát és orgonaimprovizációt.
2007 januárja óta a Freiburgi Érsekség kerületi kántora, így felelős a heidelbergi jezsuita templom egyházzenéjéért (Cappella Palatina, Arnolt Schlick Együttes, Schola Cantorum, gyermek-, ifjúsági- és projektkórusok, orgonajáték, koncertek, C-képzés, önkéntes egyházzenészek továbbképzése).

2001-ben díjat nyert a Fiatal Karvezetők Nemzetközi Versenyén Budapesten. Zenei tevékenységét orgonaszakértői képzés, orgona- és orgonaimprovizáció-kurzusok, gregorián, karmesterség, zeneelmélet és gyermekkórus-vezetés egészíti ki.