Liturgikus játékok

800 Ft

Leírás

A liturgikus játékok (ludi liturgici) vagy más néven liturgikus drámák a középkori Európa kedvelt zenés megnyilvánulásai közé tartoztak, melyek mélyen az egyes liturgikus szertartásokba gyökereztek, de színpadias jellegük miatt azokon idővel túl is mutattak. (…)

A Premontrei Iskolai Füzetek új kiadványa egy belső sorozatot indít e liturgikus játékok megismertetésére, hogy minél szélesebb körben énekeljék és adják elő gyermekek, diákok és fiatalok tanáraikkal, ének- és egyházi vezetőikkel ezeket a remekbe szabott darabokat. Egykori megszületésük és eléneklésük is a különféle korosztályokat egyesítő középkori egyházi iskolaéletnek volt köszönhető, és annak távolba mutató, ma is tapasztalható kincseinek bizonyulnak.”

Balogh P. Piusz O. Praem.

További információk

Tömeg 170 kg