Bezár

Gyülekezetszerű liturgia – Liturgikai konferencia

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem Gyakorlati Teológiai Tanszéke 2024. április 12-én liturgikai műhelykonferenciát szervez, amelynek alkalmával ökumenikus összefüggésben a gyülekezetszerű liturgia témáját tervezzük különböző nézőpontok segítségével megvitatni.

Helyszín: Evangélikus Teológusotthon kápolnája (bejárat a Rózsavölgyi köz 3. felől)

A regisztráció határideje: 2024. április 5.

Program:

9:30 – Érkezés, regisztráció

10:00 –  Dr. Pángyánszky Ágnes (EHE): Köszöntés, a konferencia megnyitása

10:05 – Dr. Füzes Ádám (EHE-DKK): A konferenciatéma bevezetése

10:15 – Luther-litánia (az EHE Egyházzene Tanszékének vezetésével)

10:30 – Dr. Hafenscher Károly (EHE): Geológia vagy Teológia? Szempontok „Lex credendi – lex orandi” elvhez

11:00 – Dr. Pap Ferenc (KRE-HTK): Így tanultátok a Krisztust – Egyházi év és istentisztelet

11:30 – Szünet

11:45 – Benkő Tímea (KPTI): Járosi Andor és a Csernátfalusi Szövetség a liturgia és gyülekezeti élet megújításának szolgálatában

12:15 – Dr. Fehérváry Jákó (SSZHF): Szempontok egy élhető liturgiához

13:00 – Ebéd

13:45 – Dr. Somfalvi Edit (KPTI): liturgia tanításának lehetőségei

14:15 – Angyal-Cseke Csaba (EHE): Tartópillérek a gyülekezetnek – Az ordinárium tradíciója és mai használata

14:45 – Szünet

15:00 – Kerekasztal-beszélgetés Dr. Pángyánszky Ágnes (EHE) vezetésével: aktív és passzív gyülekezet – cselekvés és szemlélődés – kötöttség és szabadság.Résztvevők: Dr. Varga Gyöngyi (EHE), Dr. Szabó B. András (EHE), Dr. Finta Gergely (EHE), Bozsoki-Sólyom Pál (KRE-HTK)

16:00 – Dr. Korányi András (EHE): Zárszó

Az esetlegesen felmerülő kérdésekkel esetén a szervezők nevében Angyal-Cseke Csaba tanszéki demonstrátor áll szíves rendelkezésre csaba.angyal-cseke@lutheran.hu e-mail címen vagy a +36 70 210 0724-es telefonszámon.