Bezár

25 éves a Fővárosi (Protestáns) Kántorátus

1996-ban Dobszay László indítványára indult útjára a Fővárosi Kántorátus három együttese, köztük a kelenföldi evangélikus templomban működő protestáns együttes. Alapító karnagya Bence Gábor, alapító orgonistája Bódiss Tamás volt. A kelenföldi együttes specifikuma, hogy az utánpótlást biztosító intézményrendszer felépítése nélkül sikerült mindeddig fenntartani a heti rendszerességű, többszólamú tételekkel gazdagított liturgikus szolgálatot.

A 25 éves szakmai munka dokumentációja válik most megismerhetővé a http://kantoratus.hu/ oldalon. A teljes időszakot felölelő korábbi és friss felvételekből összeállított három lejátszási lista mellett a más felekezetű kollegák érdeklődésére is számot tartó ünnepi összeállítás részét képezi a 25 év alatt elénekelt motettaanyag teljes jegyzéke, a korál- és genfizsoltár-feldolgozások szerzőinek névsora, az énekesek generációinak felsorolása, valamint körülbelül 120 kiemelt esemény dokumentációja.
Részletes leírás a mellékletben olvasható.

Továbbra is várjuk az érdeklődőket élő alkalmainkra, a tanév minden vasárnap estéjén 18 órakor (XI. Bocskai út 10.).