Bezár

A Magyar Egyházzenei Társaság 2020. évi tavaszi hírlevele

Kedves Olvasónk!

Idei első hírlevelünkben közelgő eseményeket ajánlunk figyelmükbe illetve Társaságunk életében bekövetkezett változásról számolunk be. Elnökünk Balogh P. Piusz atya január folyamán benyújtotta lemondását. Következő tisztújító közgyűlésünkig alelnök úr, Bódiss Tamás látja el az elnöki feladatokat.
 
Gyászhír

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene Tanszéke és a Magyar Egyházzenei Társaság fájdalommal, de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy Török József egyháztörténész, egyetemi tanár, pápai prelátus, címzetes prépost, az Ecclesia Szövetkezet elnöke életének 74., papságának 45. évében, 2020. január 24-én elhunyt. Temetését február 4-én, kedden tartják Makón.

A Krisztinavárosi Havas Boldogasszony templomban 2020. február 5-én, szerdán este fél hétkor ajánlanak fel szentmisét elhunyt lelkipásztoruk lelki üdvéért.
Gyászjelentés
Requiescat in pace.TAGSÁG – tagdíj 2020

Köszönjük mindazoknak akik idén is támogatnak bennünket, társaságunk működését az éves tagdíj befizetésével.
A 2000 forintos éves tagdíjat honlapunkon keresztül is van mód megvásárolni, illetve személyes befizetéssel vagy banki utalásos kiegyenlítésésel is, (OTP 11705008-20428790) lehet rendezni. Adó 1%Kérjük, aki teheti idén is támogassa majd adója 1%-ával Társaságunkat. Nyilatkozatára az alábbi adatokat írja:- a kedvezményezett neve: Magyar Egyházzenei Társaság
– adószáma: 18036620-1-42 Események a hétvégén2020. február 1. szombat 14:30, Régi Zeneakadémia
Dobszay 85 – Schola Hungarica 50 – Egyházzene Tanszék 30 – Dobszay Lászlóra emlékezünk születésnapja előestéjén
A megemlékezésen felidézzük a Schola Hungarica és a Tanszék legfontosabb eseményeit, koncertjeit, külföldi útjait vetített képek és hangbejátszások segítségével.
Minden érintettet és emlékezni kívánót szeretettel várunk!
Meghívó2020. február 2. 18:30, Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplom
Szentmise Dobszay tanár úr születésnapján, a Purificatio ünnepének gregorián tételeit a Schola Academica énekli.
 
Könyvesboltunk csütörtöki napokon 11-15 óra között tart nyitva a Régi Zeneakadémián. De továbbra is van lehetőség előre egyeztetés uán (bolt@egyhazzene.hu), másik időpontban vásárolni.Kérjük, kövessék figyelemmel facebook oldalunkat is, ahol igyekszünk a hozzánk eljutó egyházzenei programokról, koncertekről folyamatosan hírt adni.


Üdvözlettel,
Werner Ágnes
MET titkár