Bezár

Az ÉTHOSZ Egyesület legközelebbi ülése

Kedves Kollégák!

Az ÉTHOSZ Egyesület legközelebbi ülése
2019. november 29-én 15 órakor lesz
az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet Kodály termében.
(Budapest VIII., Múzeum krt. 4., Trefort-kert,  F épület /a Gólyavár mellett/, magasföldszint)

Ezen a találkozón a kollégák előadást hallhatnak a szerzői jogokról pl. hogyan lehet olyan zenei kiadványokat összeállítani, amelyekért nem kell jogdíjat fizetni. Az előadó Sigrai László, az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója.

Az előadás után az énektanításhoz kapcsolódó kiadványok bemutatását tervezzük. Aki szeretne ehhez kapcsolódóan bemutatót tartani, kérjük jelezze október 31-ig az alábbi e-mail címen: kriszta.koncse@gmail.com.

Köszönetet szeretnénk mondani Kismartony Katalinnak és Döbrössy Jánosnak, hogy Egyesületünk székhelye az ELTE lett.

A mellékletekben két felhívást találhatnak a kedves kollégák, valamint Freund Tamás előadásainak internetes elérhetőségeit:

  • 1. Bodnár Gábor és Erdős Ákos levelét a gimnáziumokban tanító kollégák figyelmébe ajánljuk. Az emelt szintű érettségik bevezetése kapcsán felhívják a figyelmet arra, hogy ez ének-zenéből is letehető.
  • 2. Dobszay Ágnes levele az október végén induló akkreditált egyházzenei továbbképzésre hívja fel a figyelmet óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, zenetanárok és érdeklődők részére.
  • 3. Freund Tamás előadásainak  internetes elérhetőségei.

Üdvözlettel:

Mezei János elnök