Dobszay 81 | 2016. február 1-2.

2016. február 1., hétfő

Látogatás a Premontrei Keresztelő Szent János Énekes Iskolában
(ZSÁMBÉK, Zichy tér 3.)

Találkozás 8.15-kor a Széna téren
Indulás a Széna téri buszmegállóból 8.30-kor induló 784. számú járattal. Érkezés: 9.20

PROGRAM

• 9.30: Általános tájékoztató és beszélgetés az iskola énekes iskola vezetőivel és tanáraival
  • 9.55–10.40: énekóra a 3. osztályban
  • 10.40–10.55: szexta a kápolnában
  • 10.55–11.40: kamarapróba
  • 11.50–12.35: énekóra a 2. osztályban
  • 12.45–13.30: énekóra az 1. osztályban
  • szünet – ebéd, utána hangszeres órák fakultatív látogatása
  • 14.30–15.00: beszélgetés az énekes iskola tanáraival
  • 15.00–15.45: gyerekkórus
  • 16.00–16.45: tanári kórus
  • 16.45–: záró beszélgetés

Az iskolai programok megszervezése miatt a tanulmányi napon való részvételhez a kozma.aniko.eszter@gmail.com címre küldött e-mail útján célszerű előzetesen regisztrálni. A tanulmányi nap összes eseményének látogatását csak a regisztrált résztvevők számára tudjuk biztosítani.

2016. február 2., kedd

Konferencia a Tanszak volt növendékeinek egyházzenei tevékenységéről
Régi Zeneakadémia, Díszterem (Bp. VI., Vörösmarty u. 35.)

13.00–14.15

• Elnök: Dr. Dobszay Ágnes, egyházzene-történész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene Tanszékének tanszakvezető egyetemi docense.
  • Köszöntő: Varga László, az OMCE központi igazgatója, a váci székesegyház karnagya
  • Czifra Orsolya: Iskolai közösség építése énekes imaórák segítségével
  • Várföldi László: Schola versus Schola Cantorum?
  • Brandné Szabó Ildikó: Egyházzenei szakképzés a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban
  • Pálmai Árpád: Templom és iskola egy egyházzenész szemével (A liturgikus zene jelene az esztergomi rítus központjában, a magyar Sionon, és korunk közoktatásában)

SZÜNET

14.30–15.45

• Elnök: Dr. Merczel György, orgonista, egyházkarnagy, a terézvárosi Avilai Nagy Szent Teréz templom zeneigazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene Tanszékének egyetemi docense.
  • Mikita Ilona: „Navigare necesse est”
  • Dr. Varga László: Életem és az egyházzene szak
  • Dr. Tóth Anikó: Napjaink egyházzenei élete Debrecenben
  • Kiss Zoltán – Kissné Dr. Mogyorósi Pálma: Az egyházzene szak(ok)on szerzett ismereteink hasznosítása szolgálatainkban
  • Dr. Kristófi János: Egyházzenei élet és oktatás Nagyváradon napjainkban

SZÜNET

16.15–17.30

• Elnök: Dr. Enyedi Pál, orgonaművész, a zuglói Páduai Szent Antal templom kántora, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene Tanszékének habilitált egyetemi docense.
  • dr. Mezei Jánosné Csonka Szabina Babett: Az egyházzenei képzés kettős proqilja: tudomány és praxis
  • Dr. Köncse Kriszta: „Dei viae investigabiles sunt”
  • Dr. Sirák Péter: Szétaprózott kántorképzés
  • Dr. Horváth Ágnes: Egyházzene a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen: oktatás, művészet és tudomány
  • Hálaszó – Zárszó: Dr. Hafenscher Károly PhD. Habil., a Magyarországi Evangélikus Egyház Zsinatának lelkészi elnöke

2016. február 2., kedd, 18.30

Gyertyaszentelő Boldogasszony processziós miséje Avilai Nagy Szent Teréz templom
(Bp. VI., Pethő Sándor u. 2.)

Az ünnep gregorián és többszólamú liturgikus tételei latinul és Dobszay László magyar nyelvű adaptációival.

Közreműködik a Schola Academica, Merczel György, Mizsei Zoltán, Kocsis Csaba és Héja Benedek vezetésével