Cappella Mariana

A Cappella Mariana

Nagy hagyományokkal rendelkező Liszt Ferenc Kórus mellett a Pesti Ferences Templomban évek óta vendégként működik dr. Béres György atya vezetetésével a kedd esti miséket ellátó Schola Budapestinensis. 2002 őszén felmerült az igény arra, hogy a templomnak saját, a vasárnapi és ünnepnapi miséket, illetve a vesperást ellátó, önálló szkólája legyen. A Belvárosi Ferences Templomban ezért 2003 januárjában megalapítottuk a Cappella Mariana szkólát. Tagjai zenekedvelők, zenetanárok, illetve zeneművészek, akik a liturgia szépségéhez előénekes szolgálatukkal járulnak hozzá. A szkóla két csoportjának feladata a vasárnapi 11 órai szentmise, valamint a 18.30 órakor kezdődő szentmise és vesperás, valamint az egyházi ünnepek liturgikus eseményeinek szolgálata Rendszeres résztvevő a rendtartomány liturgikus eseményeinek zenei szolgálatában. Működésének periódusa egyezik a tanév menetrendjével: augusztus 20- tól Úrnapjáig tart. A szkólák két csoportjának munkáját, a szkóla megalapítója: Deákné Kecskés Mónika DLA (egyházzenei igazgató, a templom orgonistája, a győri Széchenyi Egyetem Vargha Tibor Zeneművészeti Intézetének és a Nyíregyházi Főiskola ének-zene tanszékének docense) és Fehér Judit DLA (az MTA Zenetudományi Intézetének megbízott munkatársa, a Budapesti Énekesiskola tanára), valamint Dobszay Péter (a LFZE karmester és orgona szakos hallgatója) irányították.