Kezdőlap Online könyvesbolt Egyéb kiadók itt árusított kiadványai Enyedi Pál – Márk Attila: A Magyar Unitárius Egyház orgonái

Enyedi Pál – Márk Attila: A Magyar Unitárius Egyház orgonái

A Háromszék-Felsőfehéri és a Székelyudvarhelyi Egyházkör

5 000 Ft

Az 1 éves MET-tagság megvásárlásával a saját kiadványainból kezdvezményt biztosítunk.

Leírás

A Magyar Unitárius Egyház és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem közös kiadásában lát napvilágot a magyar unitáriusok orgonáinak történetét feldolgozó sorozat első része. A kötet többéves kutatás eredményeként Székelyföld déli határvidékén, az Olt és a Homoródok mentén fekvő egyházközségek hangszereinek históriáját és leírását mutatja be, közel hatszáz oldalon, képekkel, dokumentumokkal. A lapokon megelevenednek az orgonák megrendelőinek, készítőinek, használóinak mindennapjai is a XIX. század elejétől.