Bezár

Ószláv nyelvű görögkatolikus szent liturgia

A szent liturgiát bemutatja Dobos András atya, a Nyíregyházi Papnevelő Intézet rektora

Az istentiszteleten ősbemutatóként hangzik el

MOHAY MIKLÓS:
БОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТУРГИЯ СВЯТОГО ИОАННА ЗЛАТОУСТА
[ARANYSZÁJÚ SZENT JÁNOS LITURGIÁJA]

Előadja a Szent Efrém Férfikar
Művészeti vezető: Bubnó Tamás

2020. december 12. szombat, 12 óra

Az Istenszülő oltalma görögkatolikus templomban
(Budapest VIII., Rózsák tere)

Mohay Miklós ószláv nyelvű, húsztételes kórusciklusát a Szent Efrém Férfikar és művészeti vezetője, Bubnó Tamás számára írta és ajánlotta. E nagyszabású mű előtt utoljára éppen 100 évvel ezelőtt, 1920-ban született teljes ószláv nyelvű férfikari szent liturgia, Kárpátalján, a görögkatolikus egyház nagy pap-komponistája, Boksay János tollából.

A most megszólaló mintegy 70 perces kompozíció bemutatását a Magyar Művészeti Akadémia támogatása teszi lehetővé. A szent liturgián lehetséges a személyes részvétel, az általános járványügyi szabályok betartásával. A rendkívüli helyzetre való tekintettel a nyilvánosan végzett szent liturgiát rögzítik. A felvételt a Szent Efrém Férfikar az ősbemutató után közzéteszi a világhálón, hogy az minden érdeklődő számára elérhető legyen.