2017.03.03. – Ünnepli ülés

Kedves Tagtársunk, Olvasónk!

A Magyar Egyházzenei Társaság kétévenként szokásos kongresszusa helyett a társaság alapításának 25. évében most – rendhagyó módon – ünnepi ülést hívunk össze. Itt az elmúlt negyedszázadra visszatekintve az eredményeket vesszük számba hálaadással; ebbe a MET tevékenységén kívül még sok, a felekezeteken belül zajló esemény is beletartozik. A visszatekintést előretekintésnek kell követnie, melyet az ünnepi ülés második részében kerekasztal-beszélgetés formájában szeretnénk lebonyolítani.Az ünnepi ülés délutánján egy közösségként liturgiákon veszünk részt.
A korábban megjelölt fontos témák feldolgozását, valamint a reformáció évéról való megemlékezést az őszi időszakban tervezzük.
A jövő felé tekintésben kulcsfontosságú az együttgondolkodás. Ezért hívunk a Magyar Egyházzenei Társaság ünnepi ülésére minden társasági tagot, érdeklődőt és mindazokat, akik szívügyüknek tekintik a musica sacra szolgálatát határainkon belül és kívül – a Kárpát-medence teljes területén.

A Magyar Egyházzenei Társaság ünnepi ülése Budapesten,
a társaság fennállásának 25. évében,

2017. március 17-én, pénteken

KRE Hittudományi Kar díszterme (1092 Bp. Ráday utca 28. I. emelet)
A délelőtt folyamán új és régebbi egyházzenei kiadványok vásárlási lehetősége a helyszínen
9.00 Príma imaóra
9.15 A MET negyedszázada (visszatekintés, összegzés, tanulságok)
Felekezeti előadók: Balogh P. Piusz (római katolikus); Ecsedi Zsuzsa (evangélikus); Bódiss Tamás (református); Bubnó Tamás (görögkatolikus)
10.15 Szünet
10.30 A MET jövője (utak, feladatok, építkezés) – kerekasztal-beszélgetés
12.00 Szünet
12.15 Közgyűlés, tisztújítás
13.00 Ebédszünet
Belvárosi Szent Mihály-templom (1056 Bp. Váci utca 47/b)
15.00 Miért ezt énekeljük? (Mezei János, Farkas Domonkos)
16.00 Nagyböjt 2. hetének pénteki szentmiséje (Premontrei Kántorátus, vez. Kocsis Csaba, org. km. Farkas Domonkos)
Deák téri evangélikus templom (1052 Bp. Deák Ferenc tér 4.)
17.15 Miért ezt énekeljük? (Bence Gábor)
18.00 Protestáns vespera Reminiscere vasárnap hetében (az Evangélikus Kántorképző Intézet énekesei, vez. Ecsedi Zsuzsa és Bence Gábor, org. km. Tüzes Marcell Sámuel)