Kovács Andrea: A középkori liturgikus költészet magyarországi emlékei – Szekvenciák; Musica Sacra Hungarica 1.

ka-klkme-musica-sacra-1-01
Ár: 8,000.00 Ft
MET tagoknak: 6000 Ft

A Musica Sacra Hungarica a magyar egyházi zene írásos és tárgyi emlékeit a középkortól a 19. század végéig bemutató kiadvány-sorozat, mely egy, a mainál szélesebb földrajzi körzet örökségéből válogat. A dokumentumok között a mai Magyarországon őrzött vagy készült források mellett külföldi könyvtárak magyar eredetű vagy hazai rendeltetésű anyagai is megjelennek. A sorozatban műfajok kritikai dallam- és szövegkiadásai, magyarországi történetüket feldolgozó monográfiák, középkori kéziratok facsimile vagy átírt közreadásai, forráskatalógusok, műjegyzékek egyaránt helyet kapnak.