III/32.: Liturgikus kórusművek az egyházi évre – teljes, gyűjteményes kötet (Közreadja: Mezei János)

Ár: 2,200.00 Ft
MET tagoknak: 1,800.00 Ft

2014. októberében jelent meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzenei Kutatócsoportja és a Magyar Egyházzenei Társaság gyűjteményes kiadványa “Liturgikus kórusművek ez egyházi évre” címmel, amely alig egy fél év alatt elfogyott. Most (2018. júniusában) ismét kiadásra került, változatlan tartalommal. A több mint 400 oldalas kötetben könnyű és középnehéz többszólamú kórusművek találhatók az egyházi év szerinti rendben, fordításokkal és liturgikus alkalmazási javaslatokkal. A tételek részben az Egyházzenei Tanszék eddigi kiadványaiból valók – melyek eddig főként szerzők, korok és műfajok szerinti válogatásban jelentek meg –, részben más forrásokból: az Eperjesi Graduálból és a ReZeM kiadványaiból. Sok köztük a magyar nyelvű tétel, mivel a kiadvány elsősorban a hazai egyházi iskoláknak, kántorképző tanfolyamoknak és egyházi kórusoknak készült, valamennyi keresztény/keresztyén felekezet igényeit figyelembe véve.
A kötet az Egyházzenei Társaság tagjainak 1.800, a nem tagoknak 2.200 Ft-os áron vásárolható meg.
A kiadvány tételei öt önálló kis füzetben is megjelentek, elsősorban azért, hogy azokat a kórustagok könnyen használhassák; ezek az Egyházzenei Társaság tagjainak 600, a nem tagoknak 800 Ft-os áron kerülnek eladásra