III/32.: Liturgikus kórusművek az egyházi évre – Ádventtől Vízkeresztig (Közreadja: Mezei János)

III_32-kar_1
III_32-kar_2
Ár: 500.00 Ft
MET tagoknak: 400.00 Ft

2014. októberében jelent meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzenei Kutatócsoportja és a Magyar Egyházzenei Társaság friss kiadványa “Liturgikus kórusművek ez egyházi évre” címmel. A több mint 400 oldalas kötetben könnyű és középnehéz többszólamú kórusművek találhatók az egyházi év szerinti rendben, fordításokkal és liturgikus alkalmazási javaslatokkal. A tételek részben az Egyházzenei Tanszék eddigi kiadványaiból valók – melyek eddig főként szerzők, korok és műfajok szerinti válogatásban jelentek meg –, részben más forrásokból: az Eperjesi Graduálból és a ReZeM kiadványaiból. Sok köztük a magyar nyelvű tétel, mivel a kiadvány elsősorban a hazai egyházi iskoláknak, kántorképző tanfolyamoknak és egyházi kórusoknak készült, valamennyi keresztény/keresztyén felekezet igényeit figyelembe véve. A kötet most bevezető áron vásárolható meg: az Egyházzenei Társaság tagjainak 1.500, a nem tagoknak 2.000 Ft-os áron.

A kiadvány advent és vízkereszt közötti darabjai önálló kis füzetben is megjelentek, hogy a kórustagok azt könnyen használhassák: ez az Egyházzenei Társaság tagjainak 400, a nem tagoknak 500 Ft-os áron kerül eladásra.