Graduale Strigoniense, Proprium de Tempore et de Sanctis (editio ad experimentum)

Ár: 3,000.00 Ft
MET tagoknak: 3,000.00 Ft

Az Esztergomi graduále vaskos kötete több mint egy évtizednyi munka gyümölcse: tartalmazza az egyházi év miséinek és processziós rítusainak teljes propriumát a leghitelesebbnek ismert esztergomi hagyományú kézirat, a Pozsonyban őrzött Missale notatum Strigoniense szerint, sőt más magyar kódexekből kipótolva azokat a tételeket is, amelyek a fő forrásból elvesztek. A páratlanul gazdag és teljes gyűjtemény nemzetközi szinten is újdonság: a római és egyes szerzetesrendi graduálékon kívül csak elvétve jutott el helyi hagyomány odáig, hogy egészében megjelenjék modern kiadásban. A kötet áttekinthető, könnyen kezelhető; javított, központozott és hangsúlyjelekkel ellátott latin szöveget tartalmaz, dallamai és a dallamok értelmezését, tagolását könnyítő mellékjelek pedig nemcsak a kiadói gondosság, hanem a sokszoros, liturgikus élethelyzetben való áténeklés nyomát is magukon viselik.