Breviarium Strigoniense, Proprium de Tempore Passionis (editio ad experimentum)

Ár: 1,000.00 Ft
MET tagoknak: 1,000.00 Ft

A kottás esztergomi zsolozsmáskönyv jelen, ötödik kötete az egyházi év legfontosabb időszakát, a Szenvedés hetét és a nagyhetet tartalmazza, ebben szerepel a szent háromnap zsolozsmája, így az úgynevezett lamentációk anyaga is. E kötettel fejeződik be a liturgikus év “téli” szakasza, amely ádventtől húsvétig foglalja magába a hagyományos esztergomi zsolozsma teljes eredeti szöveg- és dallamanyagát a leghitelesebb források szerint. A breviárium kiadói-szerkesztői csapata hamarosan jelentkezik a következő, húsvéti kötettel is.