Adventi vespera és kottabemutató

Hogyan gazdagíthatjuk istentiszteleteinket liturgiába illő kórusművekkel? Hol találhatunk megfelelő darabokat mindenféle előadóapparátusra (a bicíniumtól a nagyobb hangszeres együttesig)?

Mindezekre a kérdésekre választ kaphatunk
a Magyar Egyházzenei Társaság szakmai napján.

Időpont: 2017. december 3., 16.30 – advent első vasárnapja
Helyszín: a kelenföldi evangélikus templom (1114 Budapest, Bocskai út 10.)

Az alkalom keretében – a kották szerkesztőinek segítségével – olyan kiadványokkal ismerkedhetünk meg, amelyek gazdagítják az istentiszteleti kórusmuzsikát:

a Protestáns műzenei antológiák három füzetével és a Genfizsoltár-feldolgozások a 16–17. századból I. kötetével.

A 18.00 órakor kezdődő ünnepi vespera liturgusa Balogh Piusz O. Praem, a Magyar Egyházzenei Társaság elnöke.
A liturgiában mind a négy gyűjteményből megszólalnak művek, bemutatva ezzel a kották gyakorlati használatát.
Ezután, 19.00 órakor kötetlen beszélgetésre és agapéra is várjuk az érdeklődőket.

A bemutatandó kötetek: