Egyházzene.huzene és liturgia

Kiadványok kosár tartalma
A kosara jelenleg üres.

Római tanulmányút – 2016. január 21-26.

Dátum: 2016.01.17.
Kategória: Tanszéki hírek

Tanulmányútra utazik 2016. január 21-26 között a Zeneakadémia Egyházzene Tanszéke. A már hagyományos közös szakmai utazás uticélja idén Róma, ahol a tanszék kórusa az ókeresztény Santa Sabina templomban január 23-án, szombaton este a fél 7-kor kezdődő mise keretében az alábbi műveket énekli:

 • Introitus: Adorate Deum (greg.)
 • Kyrie: G.P. da Palestrina: Missa Alma Redemptoris (6vv)
 • Graduale: Timebunt gentes (greg.)
 • Alleluja: Dominus regnavit (greg.)
 • Offertorium: Dextera Domini (greg.)
 • Sanctus-Benedictus: Missa mundi (greg.)
 • Agnus Dei: G.P. da Palestrina: Missa Alma Redemptoris (6vv)
 • Communio: Comedite pinguia (greg.) Constanzo Porta többszólamú zsoltáraival
 • Végén: Fr. Guerrero: Alma Redemptoris
 • orgonán közreműködik: Pétery Dóra és Bódiss Tamás
 • Vezényel: Merczel György és Mizsei Zoltán 

A tanulmányút keretében a tanszék hallgatói és tanárai megismerkednek Róma egyházzenei szempontból fontos műemlékeivel, látogatást tesznek a Vatikáni Múzeumban, a Santa Maria in Vallicella-templom orgonistája, Giorgio Trevisiol vezetésével megtekintik és kipróbálják a templom 1610-ben készült barokk orgonáját. Az utat a montecassinoi bencés apátság könyvtárának megtekintésével zárják, ahol a világhírű gyűjtemény legértékesebb középkori kincseit, többek között Arezzoi Guido vonalrendszer használatának híres kéziratát és beneventán írású Exultet-tekercseket tanulmányoznak. A tanszék kórusa Montecassinoban is énekel, közreműködik a vesperás szertartáson.