Délvidéki tanulmányúton járt az Egyházzene Tanszék

Dátum: 2014.04.29.
Kategória: Tanszéki hírek
egyhazzene-tanszek-delvideken-870

Április utolsó hétvégéjén négy napos tanulmányútra utaztak Szerbiába és Horvátországba a Zeneakadémia Egyházzene tanszakának hallgatói és tanárai.

A tanszak kórusa 2014. április 25-én pénteken Szabadkán a Kertvárosi Plébániatemplomban a tanszak egykori hallgatója, Szakály József plébános meghívására fényesheti ünnepi vesperáson és misén működött közre gregorián énekek és motetták előadásával. Másnap Belgrádban a Nikola Popmihajlov karnagy vezette Mojszej Petrovics férfikar vendégeként szerb ortodox liturgiát hallgattak, meglátogatták Fruska Gora ortodox kolostorait, majd hétfőn Zágrábban, az Érseki Könyvtárban és a Horvát Állami Archívumban őrzött, a magyar liturgikus zenei hagyomány legelső és legfontosabb forrásait, az áldásokat és könyörgéseket tartalmazó Esztergomi Benedictionálét, a Hahóti kódexet és a Hartwick Agendát; a Horvát Tudományos és Művészeti Akadémia könyvtárában pedig több XIV-XV. századi, magyar gregorián hangjegyírást tartalmazó kódexet tekintettek meg.

(forrás: lfze.hu)