Egyházzene.huzene és liturgia

Kiadványok kosár tartalma
A kosara jelenleg üres.

Népzsolozsma-misszió a hit évében

Dátum: 2013.02.26.
Kategória: Egyéb hírek

NÉPZSOLOZSMA-MISSZIÓ A HIT ÉVÉBEN

– rövidebben –

 

Mi a népzsolozsma?

A keresztény nép által anyanyelven végzett imaóra, melyre legalkalmasabbak a kis-zsolozsmák. Ezek a nagyobb ünnepekre és a liturgikus időszakokra nyújtanak könnyen megtanulható, megfelelő imádságos anyagot.

Mi a kapcsolata hitünk megvallásával?

Szent Pál apostollal együtt mondhatjuk, hogy az Istent dicsérő ének áldozata, az őt megvalló ajkak gyümölcse: zsoltárokat és himnuszokat éneklünk hálaadással.

Mi a népzsolozsma-misszió?

A II. Vatikáni Zsinat Liturgikus Konstitúciója két kérésének megvalósításában szeretne segítséget nyújtani:

„Ajánlatos, hogy a hívek is imádkozzák a szent zsolozsmát, a papokkal együtt vagy maguk között csoportokban, de akár egyénileg is.”

„A zsolozsmát kórusban és közösségben lehetőleg énekeljék.”

Ahogy a németországi Gotteslob imakönyv és a magyar Éneklő Egyház, úgy a Népzsolozsmák c. összeállítás is tartalmaz megfelelő és énekelhető népnyelvű kis-zsolozsmákat. Gyermekekkel és fiatalokkal szeretnénk eljuttatni minél több templomba és plébániára az énekelt zsolozsma örömét. Mindezt személyes találkozással és hangfelvételekkel is szeretnénk segíteni. Szeretnénk, ha minél több helyen dicsérnék a szentháromságos Istent énekelt zsolozsmával, a Boldogságos Szűz Mária örömével a szentek közösségében.

 

Gödöllő, 2012. október 11-én, a Hit Évének kezdetekor

 

Balogh Piusz O. Præm., gödöllői premontrei,
templomi szkólás és énekes iskolás gyermekek és fiatalok,
valamint az énekes zsolozsma elkötelezett hívei

Elérhetőségek: pius@prem.hu / (+36)-30-225-7656