Egyházzene.huzene és liturgia

Kiadványok kosár tartalma
A kosara jelenleg üres.

Új kiadványok

Dátum: 2013.01.15.
Kategória: Egyéb hírek

Megjelent az Egyházzenei Füzetek kórusművek sorozatának (III. folyam) 28. és 29 kötete.

Az előbbi Claudio Monteverdi concerti ecclesiastici műfajú 11 darabját tartalmazza Soós András szerkesztésében, fűzve, kemény kötésben. A egyházi témájú duettek és tercettek hangszeres kíséretéből csak az eredeti – de számozásában Mezei János által revideált és kiegészített – basszus szólam található a kottában, felette külön kottasor áll a használók rendelkezésére, melybe saját kíséretüket bejegyezhetik. Ára 1500,- ill. 1300,- Ft.

Az utóbbi kiadványban Barta Gergely egyházi kórusművei kaptak helyet, melyeket a szerző latin és német nyelven kifejezetten katolikus és protestáns istentiszteleti használatra készített. Ára 1200,- ill. 1000,- Ft.

Új formában, Cantus Gregorianus ex Hungaria – I. címen látott napvilágot az először 1981-ben, kézi kottaírással kiadott, igen népszerű “Magyar Gregoriánum” kötet, mely a Schola Hungarica hasonló nevű lemezsorozata első négy darabjának tételeit tartalmazza. Az új kottagrafikával, részletes magyar és angol nyelvű tételismertetéssel, előadási tanácsokkal kiegészített füzet ára 1200,- ill 1000,- Ft. A Cantus Gregorianus ex Hungaria – II.kiadvány ugyancsak a közelmúltban jelent meg. A füzetben a “Magyar Gregoriánum” lemezsorozat V-VI-VII. darabjának és a “Gregorián egy falusi templomban” lemez tételei találhatók, az előbbi kötethez hasonló kísérőszöveggel. Ára 1200,- ill 1000,- Ft.

Valamennyi új kötet megrendelhető a webáruházban: Belépés a webáruházba