Egyházzene.huzene és liturgia

Kiadványok kosár tartalma
A kosara jelenleg üres.

Nektaria Karantzi előadása a bizánci liturgikus zene mai gyakorlatáról

Dátum: 2012.12.17.
Kategória: Tanszéki hírek

2012. december 19-én, szerda délután 14-15 óráig a Régi Zeneakadémia 302-es termében
„A bizánci liturgikus zene mai előadási és oktatási gyakorlata Görögországban” címmel
hallható előadás.

Az előadó, Nektaria Karantzi 1978-ban született, az egyik legnépszerűbb előadója a görög
liturgikus zenének és vallásos népzenének. Zenei mestere a nemrég elhunyt neves görög
énekmester, Chronis Androidis volt. Karantzi zenei tanulmányai mellett jogász diplomát is
szerzett az Athéni Egyetemen. Jelenleg az Athéni Központi Konzervatóriumban tanít bizánci liturgikus zenét, valamint a görög rádió- és televízióadások hasonló témájú műsorainak vezetője. A magyar közönségnek az Orientale lumen 2012/13 hangversenysorozat nyitóestjén, 2012. dec. 19-én este a Szent István-bazilikában mutatkozik be, a Szent Efrém Férfikarral és Sebestyén Mártával közös koncertjén. Délutáni, angol nyelvű előadásán az érdeklődők bepillanthatnak művészi munkásságának kutatói és oktatói hátterébe is.